Webdesign – prostota i przejrzystość.

Filed Under: Bez kategorii    by: admin

Nie ulega wątpliwości, że bez określonej konwencji stron internetowych, korzystanie z dobrodziejstw sieci byłoby o wiele trudniejsze. Codziennie wchodzimy na nieznane wcześniej strony internetowe – w pierwszej kolejności szukamy wzrokiem znanych nam, charakterystycznych elementów strony. Kiedyś design na stronie internetowej był ograniczany przez możliwości i niedoskonałości przeglądarek internetowych. Obecnie w czystym języku HTML oraz CSS można stworzyć stronę, która będzie wyglądała estetycznie i dobrze spełniała swoją funkcję. Dlaczego design strony musi być przejrzysty? Bez tego nie zdołamy utrzymać internauty na stronie. Jeśli w ciągu kilku sekund nie znajdzie poszukiwanych informacji, bez wahania przełączy się na inną stronę. W webdesignie ważne jest stosowanie konwencji, która nie wygląda jak z poprzedniej epoki, a jednocześnie pozwala na przyjazne prezentowanie treści – bez nadmiaru elementów, które od niej odciągają. Każdy migający baner, reklama czy wyskakujące okienko, niepotrzebnie przeszkadzają osobie poszukującej informacji. Zastosowanie standardowego układu – z menu po lewej stronie, tytułem strony po lewej na górze oraz stopki na dole, przyśpiesza znacznie poszukiwanie informacji.

Jeśli internauta wchodzi na daną stronę, musi czuć, że znajdzie na niej niezbędne informacje. Strata kilku sekund na szukanie menu czy wyszukiwarki nie wchodzi w grę – dlatego, że tą samą informację znajdziemy na wielu innych stronach. [podobne: zum kwidzyn , jak zbudować ziemiankę , kurier bytowski ]

Ważną kwestią są także takie niuanse, jak sposób, w jaki zostały rozmieszczone dane. Ta kwestia odchodzi nieco od samego designu, ale nie można jej pomijać. Menu powinno być uporządkowane w sposób przemyślany – w żadnym wypadku nie należy stosować zbyt wielu podpoziomów menu. Nic nie irytuje bardziej, niż przedzieranie się przez kolejne poziomy menu – po przejrzeniu trzech większość internautów wychodzi ze strony. W kwestii webdesignu ważny jest odpowiedni dobór kolorów. Nie mogą być zbyt jaskrawe, zbyt szybko będą męczyć wzrok.

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: jak zbudować ziemiankę kurier bytowski zum kwidzyn

Archiwum

© Copyright 2022 meble ogrodowe technorattan All Rights Reserved