Po co dekorujemy wnętrza?

Filed Under: Bez kategorii    by: admin

Już ludzie pierwotni nie stronili od dekorowania swoich wnętrz. Pierwsze oznaki tego designu można podziwiać w postaci malowidła naskalnego w różnych jaskiniach na terenie Europy. Czy to działanie było bezcelowe? Z pewnością nie – malowidła przetrwały do naszych czasów i w dalszym ciągu wzbudzają zachwyt. Dają także pewne pojęcie o ludzkiej naturze. Nie lubimy pustki, a nasze zmysły wymagają nieustannego pobudzania. Z tego powodu uwielbiamy ozdabiać nasze pokoje, mieszkania czy nawet cele. Design mieszkania pokazuje, w jakim stanie jest nasza dusza.

Przez ozdoby umieszczone we wnętrzu kreujemy swoiste dzieło sztuki – z którym mamy ciągły kontakt. Proces designu wnętrza nigdy się nie kończy – ciągle coś poprawiamy, przestawiamy meble i ozdoby. Każdy malarz musi mieć krytyka oceniającego dzieła artysty. Dla nas takimi krytykami są nie tylko znajomi, lecz także czasopisma o dekorowaniu wnętrz. Jeśli nie będziemy mieli punktu odniesienia, nasze mieszkanie przestanie być designerską perełką – a stanie się gniazdem kiczu. Kicz wylęga się głównie we wnętrzach, które mają zbyt dużo ozdób w stosunku do powierzchni. Jeśli lubisz podróżować po świecie, pamiątki zachowaj dla bliskich, nie zaśmiecaj nimi mieszkania. Niektóre przedmioty nie pasują do innych. Również elementy ozdobne, które są bardzo popularne u sąsiadów, mogą być złym wyborem. Niegdyś szczytem designu była szklana ryba na meblościance – a wszyscy wiemy, jak jest dzisiaj postrzegana taka ozdoba. [podobne: piasek gliniasty , stalowkanet , gazeta kociewska ]

Niektóre osoby naprawdę nie mogą ostać się bez ozdób i ozdóbek wnętrz. Takie przepełnione cukrowymi ozdobami miejsce można określić jako kamp. W takim wnętrzu sztuka zamienia się z kiczem za miejsca – to co niedopuszczalne, staje się obowiązującą normą. Kicz jest odbierany na serio, a właściciel takiego apartamentu musi mieć żelazne nerwy podczas wizyt gości. Przykładem kampu mogą być ogrody przy naszych domach. Nikt dzisiaj nie bierze na serio ogrodowych krasnali czy bocianów, ale niektóre osoby stawiają te ozdoby w dużych ilościach.

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: gazeta kociewska piasek gliniasty stalowkanet

Archiwum

© Copyright 2022 meble ogrodowe technorattan All Rights Reserved