Moda na design

Filed Under: Bez kategorii    by: admin

Ekodesign to jedna z odmian designu, która łączy ze sobą nie tylko sprawy ergonomii, wyglądu przedmiotu, mody czy społecznych wzorców, ale także styl życia osoby, która stara się być jego zwolennikiem. Ekodesign to wzięcie odpowiedzialności za przestrzeń, w której się żyje w znacznie szerszym stopniu, niż w przypadku zwykłego, świadomego wybierania przedmiotów. Gdy wybieramy design ekologiczny, pamiętamy na każdym kroku o odpowiedzialności za całe środowisko. Warto pamiętać, że o tym czy produkt jest ekologiczny, czy nie, nie decyduje w największym stopniu materiał, z którego został wykonany.

Nie zapominajmy o tym, że cały cykl produkcji danej rzeczy, może być szkodliwy dla środowiska. Wiele osób zadowala kupowaniem się mebli, do których wyprodukowania nie używano sztucznych lakierów czy farb. Produkcja może jednak szkodzić środowisku na bardzo wiele sposobów. Po pierwsze, może wykorzystywać takie źródła energii, które z czasem ulegną wyczerpaniu. W fabryce może być wykorzystywany węgiel lub ropa naftowa, które zanieczyszczają środowisko, o wiele bardziej niż elektrownie jądrowe. Bardziej widoczną oznaką tego, że produkty danej firmy nie są ekologiczne, jest zanieczyszczenie środowiska powodowane właśnie bezpośrednio przez nią. Do tych oznak należy emisja zanieczyszczeń do wody, powietrza oraz ziemi. Niektóre firmy stosują przestarzały sprzęt, niebezpieczny dla pracowników. Inne zaś używają taniej siły roboczej lub wykorzystują pracujące dzieci. Jeszcze innym rodzajem zanieczyszczenia wytwarzanym przez firmy są wibracje lub hałas – których znaczenie nie zostało jeszcze dokładnie zbadane przez naukowców. [patrz też: konsorcjum stali zielonka , technorattan na metry , systemy suchej zabudowy ]

Zwracajmy uwagę nie tylko na same produkty – lecz także na opakowania, w których zostały dostarczone. Jeśli producent używa ogromnej ilości sztucznych plastików oraz polistyrenu, możesz mieć pewność, że nie dba o środowisko. Z tego powodu produkty eco – design, pakowane są w najzwyklejsze kartonowe pudła, a instrukcje do nich dołączane są w postaci plików PDF.

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: konsorcjum stali zielonka systemy suchej zabudowy technorattan na metry

Archiwum

© Copyright 2021 meble ogrodowe technorattan All Rights Reserved