Design mebli

Filed Under: Bez kategorii    by: admin

Wszystko, co nas otacza i nie zostało stworzone przez siły natury, musiało być zaprojektowane.

Design to pojęcie określające zarówno pojedyncze przedmioty – takie jak zegarek czy doniczka, jak i sposób ich ułożenia w przestrzeni i dobrania do siebie – jak to bywa w przypadku designu wnętrz. Jedno i drugie zadanie nie jest proste – wymaga zarówno własnej kreatywności, jak i odnoszenia się do źródeł.

Jedną z najtrudniejszych dziedzin pracy designera jest projektowanie mebli. Nie można tu zachować pełnej dowolności formy – mebel musi być dostosowany do pełnienia swojej funkcji, co łączy się z koniecznością poznania ludzkiej biologii. Podobno krzesło jest trudniejsze do zaprojektowania niż wieżowiec. W dziedzinie projektowania mebli Polacy często sięgają do wzorów z zachodu, szczególnie inspirując się przedmiotami włoskimi. Meble określane jako polskie, są często kopiami przedmiotów z zachodu, dużo gorszej jakości, wykonanymi z tańszych materiałów.

Osoby szukające nowatorskich rozwiązań, nie poprzestają na standardowych, dostępnych w sklepach meblowych krzesłach czy kanapach. Nadanie własnego, niepowtarzalnego stylu jest możliwe zarówno jeśli chodzi o projektowanie mebli od początku, jak i gdy poddamy renowacji stare przedmioty. Najprostszą metodą jest po prostu zakupienie starych mebli i pomalowanie ich na interesujący kolor – bądź kolory, a następnie obicie inną tkaniną. W ten sposób można ujednolicić design naszego domu – meble w podobnym stylu będą się prezentowały o wiele lepiej, niż barokowy misz masz. Jeśli czujesz się na siłach, warto wykonać własne meble od podstaw. Warto zacząć od prostych konstrukcji, takich jak na przykład szafy czy półki. [patrz też: piasek gliniasty , stalowkanet , gazeta kociewska ]

Wiele designerskich mebli można wykonać z artykułów służących w innym celu. Niezwykle popularne w ostatnim czasie są meble, wykonywane z palet transportowych. Ich wymiary są wręcz idealne do wielu zastosowań domowych, a surowy wygląd dobrze komponuje się ze szkłem oraz metalem. Największą zaletą tego materiału jest niezwykle niska cena.

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: gazeta kociewska piasek gliniasty stalowkanet

Archiwum

© Copyright 2022 meble ogrodowe technorattan All Rights Reserved