Design w naszej codzienności

Filed Under: Bez kategorii    by: admin

Jeszcze parę lat temu komórka była tylko aparatem do dzwonienia. Producenci pierwszych modeli nie zapominali o tym, że użytkownik lubi wyrażać siebie. Ponieważ takie wyrażenie siebie nie było możliwe za pomocą tapety (albo było możliwe tylko w niewielkim stopniu), zadbali o wymienne obudowy, dzięki którym nawet prosty aparat stawał się wyróżniający, lepszy. Podobny trend utrzymuje się do dzisiaj, mimo ogromnych możliwości, oferowanych przez „wszystkomające” telefony.

W reklamach producenci odwołują się głównie do indywidualności użytkownika. Telefon rzadko kiedy reklamowany będzie jako narzędzie pracy – stawia się na inne cechy, takie jak personalizacja pulpitu, styl odróżniający sprzęt od innych (czyli dizajn), w końcu skupiając się na obudowie w odmiennym niż u konkurencji kolorze. Dużą popularnością cieszą się pokrowce na telefony – których design stanowi ogromną różnorodność wzorów i kolorów, a ma jedno zadanie – przyciągać wzrok i wyróżniać użytkownika, stanowić nobilitację. [więcej w: piasek gliniasty , stalowkanet , gazeta kociewska ]

Warto zwrócić uwagę na laptopy. Kiedyś stanowiły sprzęt dla najbogatszych biznesmenów, na który nikogo nie było stać. Wyglądały wtedy nudno i jednakowo. Dzisiaj, gdy ceny wynoszą mniej niż jedna najniższa pensja, użytkownik stara się wyróżnić swoim sprzętem. Świetnie sprzedają się laptopy w kolorach odmiennych od czerni – może stanowić to pewnego rodzaju odskocznie od lat dominacji tego koloru w dziedzinie komputerów przenośnych. Firmy produkujące komputery przenośne mają zatem proste rozwiązanie problemów sprzedażowych. Wystarczy zmienić obudowę na czerwoną, niebieską lub jeszcze lepiej różową, dzięki czemu laptop nabierze nowego designu. Zagwarantuje to lepszą sprzedaż. Podobne chwyty stosuje się w przypadku telefonów komórkowych. Gdy dany model przestaje się sprzedawać, wypuszczany jest w nowym kolorze obudowy, jako edycja limitowana. Niedostępność sprzętu sprawia, że chętniej decydujemy się na zakup, nawet jeśli zdrowy rozsądek sugeruje, iż jesteśmy naciągani.

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: gazeta kociewska piasek gliniasty stalowkanet

Archiwum

© Copyright 2021 meble ogrodowe technorattan All Rights Reserved