Design mieszkań

Filed Under: Bez kategorii    by: admin

Designem mieszkań zajmują się głównie panie – do których należą główne decyzje w takich tematach jak rozmieszczenie mebli (ich przesuwanie spoczywa na barkach mężczyzn), wybór koloru ścian oraz dekorowanie mieszkania za pomocą przedmiotów. Każdy człowiek źle się czuje w pustym wnętrzu – zatem dla urozmaicenia warto rozmieścić kilka stylowych bibelotów. Jak zapanować nad przedmiotami, by wnętrze z designerskiej perełki nie stało się siedliskiem kiczu?

Po pierwsze, należy pamiętać o zasadzie „im mniej tym lepiej”. Jeden stylowy bibelot, przywieziony na przykład z zagranicznej wycieczki będzie się prezentował bardzo dobrze. Jeśli zamienimy mieszkanie w muzeum etnograficzne, zaproszeni goście będą się czuli nieswojo. Pamiętaj o tym, że mieszkanie służy człowiekowi – nie zaś odwrotnie. Gdy na półkach stoi dużo przedmiotów, trudno się poruszać bez obawy, że coś zrzucimy.

Pracując nad designem mieszkania, nie zawsze należy myśleć „co tu jeszcze dodać”. Czasem najlepszą decyzją jest zmniejszenie ilości przedmiotów – lub nawet mebli. W małym wnętrzu szczególnie źle prezentują się duże meble – człowiek czuje się wtedy przytłoczony przedmiotami. Design nie może być ważniejszy od względów użytkowych. Nic dobrego nie przyjdzie z posiadania najpiękniej wykonanych, nowoczesnych i pasujących do wnętrza krzeseł, jeśli korzystanie z nich nie będzie wygodne. Z tego powodu samodzielne projektowanie mebli do siedzenia powinniśmy powierzyć osobom z doświadczeniem lub zastosować w nich możliwość regulacji. W przeciwnym razie możemy wykonać koszmar designera – czyli przedmiot, który służy sztuce dla sztuki, nienadający się do użytkowania. [patrz też: rolety katowice , stalmot , altana ogrodowa projekt pdf  ]

Mieszkania Polaków często nie są projektowane w żadnym konkretnym stylu – stanowią zbiór przypadkowych mebli oraz przedmiotów, przyprawionych kiczowatymi przedmiotami rodem z PRL. W nowych mieszkaniach panuje natomiast trend na naśladowanie stylu zachodniego. Wnętrza stają się sterylne i zimne, przez co życie w takim mieszkaniu może być stylowe – ale na pewno nie jest przytulne.

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: altana ogrodowa projekt pdf rolety katowice stalmot

Archiwum

© Copyright 2021 meble ogrodowe technorattan All Rights Reserved