Design ekologiczny – przyjemne z pożytecznym

Filed Under: Bez kategorii    by: admin

Nawykliśmy do tego, że otaczają nas przedmioty nowoczesne, o świetnym designie, nowe. Dzięki odrobinie inwencji twórczej można sprawić, że nawet stare graty zyskają drugie życie. Na naszych strychach można odnaleźć setki sprzętów, które leżą bezużytecznie, a my jednocześnie nie wiemy na czym siedzieć czy jaki kupić stolik do picia kawy. Ogromną satysfakcję przyniesie nam stworzenie nowoczesnego, designerskiego mebla z grata. Przykładem takiego działania mogą być meble stworzone ze starych poduszek lub nawet worków. Wypełnione odpowiednim materiałem sprawią, że dom nabierze przyjemnego designu.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że co roku wyrzuca się na śmieci tysiące ton bardzo dobrego, odpowiednio połączonego ze sobą drewna. Mowa tutaj o skrzynkach drewnianych oraz paletach do przewozu towarów, które świetnie nadają się do wyrobu mebli różnego rodzaju. Ze skrzynek stworzysz zarówno schowki na ubrania czy zabawki, jak i prawdziwe, otwarte szafy. Skrzynki, które można znaleźć na zapleczach sklepów są idealnym materiałem dla designera. Można je pomalować na różne kolory, najlepiej sprawdza się naturalny pokost. [przypisy: konsorcjum stali zielonka , technorattan na metry , systemy suchej zabudowy ]

Tematem wzbudzającym dużo zaangażowania wśród osób, które zajmują się designem wnętrz, są meble z palet. Są one różnej wielkości, jednak najłatwiej dostać europaletę o znormalizowanej wielkości. Można z niej zrobić zarówno łóżko, jak i stolik czy szafkę, ławkę czy wiele innych mebli. Podstawową zasadę designera powinno być wychodzenie poza sztywne wzorce. Takie meble z najtańszych materiałów mogą jedną osobę doprowadzić w stan szoku, inna zaś będzie nimi zachwycona. Jeśli nie chcesz bawić się w czyszczenie drewna – które czasem jest nie najlepszej jakości, warto zastanowić się nad renowacją starych mebli, bądź znalezienie nowych zastosowań dla przedmiotów, które już nie są potrzebne. Styl designerski pod nazwą industrial bardzo lubi połączenia nowoczesnych urządzeń wraz z nieobrobionym, surowym drewnem i ciekawym światłem.

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: konsorcjum stali zielonka systemy suchej zabudowy technorattan na metry

Archiwum

© Copyright 2022 meble ogrodowe technorattan All Rights Reserved