Wedesign

Filed Under: Bez kategorii    by: admin

Webdesign to bardzo ważne zagadnienie. Podobnie jak design opakowania czekolady łączy w sobie wygodę otwierania, reklamową treść oraz możliwość wygodnego ustawienia pudełka na półce, tak samo webdesign spełnia zarówno cele techniczne, jak i estetyczne. Design strony internetowej związany jest ograniczeniami (coraz mniejszymi), jakie stawia przed nami język HTML, a także z wygodnym przedstawianiem informacji użytkownikowi, w miejscach gdzie najbardziej się ich spodziewa. Oczywiście, możemy spotkać strony internetowe, które mają układ odmienny od standardowego. Istnieje jednak duża możliwość, że osoba mająca problem z odnalezieniem informacji, których szuka, natychmiast przełączy się na inną stronę. Design powinien zatem łączyć funkcjonalność oraz elegancki wygląd – a wszystko to odpowiednio zawarte w postaci lekkiego kodu html.

Jeszcze kilka lat temu w internecie panowały strony internetowe oparte na elementach flash – świetnie wyglądające i bogato animowane. Taki design ma jednak wiele wad. Najważniejszą jest niestandardowa obsługa takiej strony. Druga sprawa to problem z pozycjonowaniem takich stron –  robot wyszukiwarki może wchodzić tylko na główny adres. Z tego powodu strony we flashu nigdy nie stały się bardzo popularne.

Dzisiaj nowe style CSS i możliwość oferowane przez HTML 5 dają nam szanse stworzenia strony świetnie wyglądającej, która będzie się dobrze pozycjonowała. [hasła pokrewne: gaz propan butan cena , kino millenium łomża , brw grudziądz ]

Design strony musi był oparty na reakcjach człowieka. Każda ze stron w internecie jest czytana podobnie jak gazeta z kiosku. Najpierw skanujemy nagłówki, zatrzymując się przy najciekawszych. Czytanie przebiega od lewej do prawej – dlatego menu oraz logo zwykle umieszczane jest po tej stronie. Użytkownik wchodzący na taką stronę, od razu wie, gdzie ma skierować wzrok. Dzięki temu nie musi domyślać się, gdzie należy kliknąć, by osiągnąć odpowiedni efekt. Upraszcza to obsługę stron, zwłaszcza dla osób, które potrzebują informacji bardzo szybko i nie zamierzają się wgłębiać w szczegóły techniczne strony.

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: brw grudziądz gaz propan butan cena kino millenium łomża

Archiwum

© Copyright 2021 meble ogrodowe technorattan All Rights Reserved