Podstawowe zasady designu stron internetowych.

Filed Under: Bez kategorii    by: admin

Jeśli chcesz mieć swoją stronę internetową, możesz skorzystać z wielu możliwości. Gotowy szablon strony można zakupić w sieci, można także znaleźć darmowy szablon do systemu CMS, takiego jak Joomla czy WordPress. Nie daje to jednak możliwości całkowitego zapanowania nad wyglądem strony, a dostosowanie szablonu trwa dłużej, niż stworzenie projektu od podstaw. Tworzenie designu stron internetowych może być także zajęciem przynoszącym duże pieniądze, zwłaszcza gdy połączymy je z kodowaniem stron do HTML i CSS.

Najważniejszą zasadą podczas tworzenia designu strony jest zachowanie umiaru. Spójrz na stronę idealną – czyli na stronę wyszukiwarki Google. Nie znajdziesz na niej nic, co miałoby rozpraszać osobę, która ją odwiedza. Dla porównania zobacz sobie portale plotkarskie, które na stronie głównej starają się upchnąć tyle informacji, ile tylko się da. Im więcej elementów na stronie, tym większa szansa na to, że jej użytkownik się zgubi w chaosie. Istnieją elementy obowiązkowe, które muszą znajdować się na stronie. Należą do nich logo strony, stopka, menu boczne lub centralne. Ich wygląd zależy tak naprawdę od inwencji designera, praktycznie rzecz biorąc, im więcej udziwnień, tym gorzej dla osoby odwiedzającej stronę. [podobne: zum kwidzyn , jak zbudować ziemiankę , kurier bytowski ]

Dobór kolorów nie jest tak ważny, jak układ strony. Na niektórych stronach można zmienić wygląd całego serwisu jednym kliknięciem – jednak użytkownik nie może mieć zostawionej pełnej swobody w doborze barwy. Niektóre kolory wykluczają się nawzajem. Design tworzy się na szarych elementach, dzięki czemu można ocenić kształt poszczególnych części strony internetowej. Następnie można je pokolorować w programie graficznym, używając na przykład darmowego systemu Kuler, udostępnianego darmowo przez firmę Adobe. Pozwala on na najlepsze dobranie kolorów do strony internetowej, a także na korzystanie z gotowych wzorców z internetu.

Niezwykle ważna jest konsekwencja w wyborze wyglądu całej strony internetowej, i używanie tych samych elementów na różnych miejscach strony.

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: jak zbudować ziemiankę kurier bytowski zum kwidzyn

Archiwum

© Copyright 2022 meble ogrodowe technorattan All Rights Reserved