Nowoczesna architektura : Propozycja mieszkaniowa Starego Miasta Kwidzyna / Perspektywa

Filed Under: Bez kategorii    by: admin

Dzięki Perspektywa Drugi zwycięski projekt Perspektywa dla Kwidzyńskiego Starego Miasta w Polsce odpowiada na wyzwanie konkursowe nowoczesną architekturą z klasycznymi elementami.
Pozwala to na dialog między historycznym otoczeniem a kreowaniem nowego wizerunku miasta kwidzyńskiego.
Cel ten osiągnięto analizując istniejącą i historyczną sieć miejską miasta, dokumentację archiwalną, stosując odpowiednią skalę, proporcje i charakterystyczne fasadki trójosiowe.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Głównym celem konkursu architektonicznego na Stare Miasto w Kwidzynie było: dopasowanie do istniejącej sieci miejskiej, przebudowa staromiejskiej struktury, nawiązanie dialogu między istniejącą gotycką katedrą i zamkiem, ruiny ratusza i nowo zaprojektowanego bloku mieszkalnego, stworzenie nowego wizerunku miasta kwidzyńskiego zrównoważony między 21 wiekiem a wiekami średnimi i łączący nowy projekt z istniejącym budynkiem historycznym.
Dzięki uprzejmości Perspektywa Dodatkowymi zadaniami dla architektów biorących udział w tym konkursie było pomieszczenie trzech różnych typów budynków z różnych czasów.
Najważniejszym i unikalnym jest średniowieczny gotycki zespół katedralny i zamkowy.
Każdy nowo zaprojektowany projekt w tym obszarze powinien być nowoczesną ciekawą wizją związaną z gotyckim kompleksem, uwzględniającym jego historię, funkcję i miejsce na Starym Mieście w Kwidzynie.
Kolejnym elementem biorącym udział w procesie projektowania jest rynek Starego Miasta i ruiny ratusza.
Budynki mieszkalne zbudowane w latach 80-tych to ubogie dziedzictwo z betonu w centrum Starego Miasta w Kwidzynie.
Zadaniem konkursowym było połączenie tej części miasta z kompleksem katedralnym poprzez zaprojektowanie jednostki mieszkalnej między tymi dwiema różnymi historiami.
Dzięki Perspektywa Projekt składa się z 4 piętra budynku z garażem podziemnym na 68 samochodów z historycznie i archeologicznie ważnymi istniejącymi ruinami starych budynków i dodatkowych 16 miejsc parkingowych na zewnątrz budynku.
Na parterze znajdują się usługi mieszane na wynajem.
Na wyższych kondygnacjach mamy 61 różnej wielkości mieszkań, od 1-pokojowych do 4-pokojowych.
Dzięki uprzejmości Perspektywa Na naszym terenie powstał istniejący budynek, z którym postanowiliśmy zachować i połączyć się z nowo zaprojektowanym projektem za pomocą zardzewiałego materiału, który naszym zdaniem pasuje do ceglanej elewacji katedry.
Zmieniliśmy funkcję tego budynku z jednostki mieszkalnej na nowoczesny hotel typu boutique.
Dzięki Perspektywa Architekci: Perspektywa Lokalizacja: Stare Miasto Kwidzyn, Polska Współpraca: R3D3 Pracownia architektoniczna Grzegorz Ziętek Zespół projektowy: Agata Dudajek, Grzegorz Ziętek, Krzysztof Machiński, Marcin Matusewicz Kategoria: Obudowa Rozmiar: 723,545 m2 Nagroda: konkurs II nagroda Rok: 2012
[hasła pokrewne: jak zbudować ziemiankę, stalowkanet, gazeta kociewska ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: gazeta kociewska jak zbudować ziemiankę stalowkanet

Archiwum

© Copyright 2021 meble ogrodowe technorattan All Rights Reserved