Kącik architekta – Wideo: Yoyogi Olympic Arena / Kenzo Tange

Filed Under: Bez kategorii    by: admin

Kenzo Tange – Yoyogi Olympic Arena z Yoyogi GSD na Vimeo.
Specjalne podziękowania dla Emmet Truxes, z Harvard GSD, za udostępnienie nam animowanego wideo z Yoyogi Olympic Arena Kenzo Tange a.
Zobacz niesamowite wizualizacje ustawione na muzykę Greya Reinharda (szczególnie podoba nam się nagromadzenie wspaniale zawieszonego dachu wokół minuty 5, który jest później szczegółowo opisany kilka minut później), który został stworzony przez zespół sześciu studentów – Emmet Truxes , Nathan Shobe, Julian Bushman-Copp, Mijung Kim, Jeffrey Laboskey, Misato Odanaka – aby zrozumieć budowę innowacyjnej struktury budowlanej budynku.
Więcej o projekcie po przerwie.
W 2014 r.
W Tokio obchodzić będzie 50.
rocznicę organizacji Letnich Igrzysk Olimpijskich, a arena Tange wciąż podnieca swoją elegancką formą i wprowadza innowacyjne detale konstrukcyjne inspirowane technologią mostów wiszących.
Chociaż większość estetyki wynika z integralności strukturalnej budynku, subtelne łuki kabli strukturalnych, rozległa płaszczyzna dachu i zakrzywiona betonowa podstawa wydają się wyłaniać z miejsca, tworząc jedną zintegrowaną całość.
Po zakończeniu arena oznaczała największy zawieszony rozpiętości dachu na świecie.
Praca z Adjunct Associate Professor of Architecture, Mark Mulligan, studenci.
model cyfrowy szybko udowodnił, że zapewnia lepsze zrozumienie budynku, o którym wcześniej myślał,.
Szczególnie interesujące było zaprojektowanie stolarki budowlanej, która mogłaby dostosować się do ciągłych zmian geometrycznych w formie dachu podczas budowy, w miarę dodawania kolejnych warstw.
To, co wyłoniło się z tego badania, było jednak o wiele bardziej fascynujące.
i wyzwanie.
niż to, czego się spodziewaliśmy.
Renderowanie modeli komputerowych ujawniło, jak nieuchwytna, krzywoliniowa forma areny zmienia się radykalnie na naszych oczach, w zależności od kąta patrzenia i pozycji słońca.
wytłumaczył Mulligan.
Patrząc wstecz z epoki, której postępy w technologii komputerowej dały nam dużą dozę pewności w wizualizacji i ocenie złożonych struktur, jesteśmy pod wrażeniem myśli, że Tange i Tsuboi wyprodukowali taką pracę pięćdziesiąt lat temu przy użyciu tylko najbardziej podstawowych komputerów.
moc, modele fizyczne i duża liczba rysunków wykonanych ręcznie.
dodał Mulligan.
Jakże dumni byliby z tego uznania, gdy Tange poczuł się jak kiedyś wykrzyknął architekt: My, japońscy architekci, w naszych wysiłkach zmierzających do rozwiązania problemów stojących przed współczesną Japonią, poświęciliśmy wiele uwagi japońskiej tradycji, a ostatecznie dotarłem do punktu, który starałem się wyjaśnić dla ciebie.
Jeśli jednak w moich pracach lub w moim pokoleniu można dostrzec ślady tradycji, to nasze zdolności twórcze nie były w najlepszym wydaniu, to wciąż jesteśmy w stanie ewolucji naszej kreatywności.
Chcę, by moje budynki były wolne od etykiety – tradycyjnej.
.
[przypisy: kastor bike, kino millenium łomża, systemy suchej zabudowy ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: kastor bike kino millenium łomża systemy suchej zabudowy

Archiwum

© Copyright 2022 meble ogrodowe technorattan All Rights Reserved