Design jako sztuka projektowania

Filed Under: Bez kategorii    by: admin

Design to sztuka projektowania. Łączy w sobie wiele kategorii związanych zarówno ze sztuką jako taką, ale jest pojęciem o wiele szerszym. Designer projektujący przedmiot, który będzie używany przez miliony osób nie może zapominać o jego ergonomii oraz jakości. Musi brać pod uwagę względy technologiczne oraz wygodę użytkownika. Przedmioty, które są zaprojektowane przez najlepsze firmy projektowe, stają się modne i użytkownik zapłaci za nie o wiele więcej, niż za analogiczne przedmioty o gorszym wyglądzie. Oczywiście, design może być w swojej istocie taki sam (choć trudno to porównać) lub nawet gorszy niż u konkurencji, jednak działania reklamowe skupiające się właśnie na designie, mogą zadziwiająco poprawić wyniki sprzedaży. [hasła pokrewne: gaz propan butan cena , kino millenium łomża , brw grudziądz ]

Istnieją firmy, które poświęcają mnóstwo pieniędzy na kampanie reklamowe skierowane właśnie na design, i ich produkty uważane są za lepsze, mimo gorszych parametrów. Idealnym przykładem może być firma Apple, sprzedająca świetnie wyglądające notebooki, kosztujące o wiele więcej niż analogiczny sprzęt innych firm. Design to nie tylko przedmioty – tego terminu możemy używać także w stosunku do wnętrz naszych mieszkań. Każda osoba urządzająca dom staje się designerem, mającym pełne panowanie nad rozmieszczeniem mebli, kolorem ścian i tak dalej. Niektóre osoby posuwają się jeszcze dalej – do produkowania mebli we własnym zakresie.

Nie ulega wątpliwości, iż design jest dla Polaków nowym pojęciem. Wiele firm nie zatrudnia specjalistów w tej dziedzinie – zdając się na kopiowanie projektów konkurencji z Polski lub ze świata. Być może dlatego mamy tak niewiele produktów, które są popularne na całym świecie. Świadome firmy można spotkać coraz częściej – z uwagi na to, że nie lubimy używać produktów szarych i brzydkich. Wszędzie spotykamy dowody na ewolucję designu. Wystarczy spojrzeć na lodówki sprzed kilku lat. Nie nadawały się do oglądania. Dzisiaj bardzo dobrze sprzedają się lodówki które nie mają najlepszych parametrów – ale doskonale prezentujące się w kuchni.

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: brw grudziądz gaz propan butan cena kino millenium łomża

Archiwum

© Copyright 2022 meble ogrodowe technorattan All Rights Reserved