Architektura 21szego wieku : Water Villa / Architect Architecture + Studio Prototype

Filed Under: Bez kategorii    by: admin

Jeroen Musch Architekci: Architekci konstrukcji szkieletowych, Studio Prototype Lokalizacja: Gabriël Metsustraat, Amsterdam, Holandia Zespół projektowy: Maarten ter Stege, Jeroen Spee, Jeroen Steenvoorden, Thomas Geerlings Projekt Rok: 2011 Obszar Projektu: 250,0 m.
Fotografie: Jeroen Musch + 17 Ta woda Willa została zaprojektowana przez FRAMEWORK Architecten & Studio PROTOTYPE dla lokalizacji nad wodą w pobliżu Stadionu Olimpijskiego w Amsterdamie.
Relacja między wodą a domem ma kluczowe znaczenie dla projektu.
Istnieje subtelna żartobliwość między otwartym a zamkniętym.
Pionowo zaprojektowany wzór, abstrakcyjna aluzja do wody, zapewnia nie tylko optymalną prywatność, ale także subtelną grę światła wewnątrz samego rezydencji.
Mieszkańcy są w stanie regulować swoją prywatność, na przykład za pomocą zintegrowanego okna składanego, które można otwierać i zamykać za pomocą pilota.
Dom jest przestronny z trzema poziomami, z których jeden znajduje się pod wodą, a obszary mieszkalne i robocze znajdują się nad wodą.
.
Jeroen Musch Trzy poziomy są obszernie połączone wewnętrznym patio, które nie tylko centralnie porządkuje plan domu, ale również tworzy wystarczającą ilość światła na niższym poziomie.
Również stalowe schody o tak charakterystycznym znaczeniu dla charakteru domu znajdują się na patio.
Również tutaj pionowy wzór klatki schodowej, składający się ze stalowego wzoru paska, zapewnia dynamiczne wyświetlanie światła i kierunku.
Zaplanuj 01.
Jeroen Musch
[więcej w: stalowkanet, forpłyt, gazeta kociewska ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: forpłyt gazeta kociewska stalowkanet

Archiwum

© Copyright 2022 meble ogrodowe technorattan All Rights Reserved